Logo Link
Header Background
Title Link OXYATHLETICS
 

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                            oxy vs clu - 12/3/2010                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 California Lutheran University  'A'                    NT    1:56.92   11  
     1) Brooks, Shelby 18               2) Miller, Kelli 18               
     3) Millet, Laura 18                4) Forsythe, Sarah 18             
                  29.90     1:02.59 (32.69)     1:31.13 (28.54)     1:56.92 (25.79)
  2 Occidental College  'A'                           1:55.90    2:00.28    3  
     1) Coddington, Claire 20           2) Chang, Caroline 18             
     3) Turner, Christina 19            4) Corby, Leah 19                 
                  32.57     1:04.62 (32.05)     1:33.90 (29.28)     2:00.28 (26.38)
  3 California Lutheran University  'B'                    NT    2:02.90    2  
     1) Hubbard, Brooke 19              2) Moody, Catriona 19             
     3) Wong, Alvina 18                 4) Rios, Juliana 18               
                  32.11     1:06.98 (34.87)     1:36.68 (29.70)     2:02.90 (26.22)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 California Lutheran University  'A'                    NT    1:40.91   11  
     1) Pare', Jonnie 21                2) Nguyen, Anthony 18             
     3) Eckhart, Kyle 20                4) Smith, Quinlan 20              
                  25.65       54.61 (28.96)     1:18.50 (23.89)     1:40.91 (22.41)
  2 California Lutheran University  'B'                    NT    1:46.06    3  
     1) Fuller, Tyler 18                2) East, Grant 20                 
     3) Hill, Mason 19                  4) Berg, Tyler 18                 
                  27.21       56.45 (29.24)     1:23.01 (26.56)     1:46.06 (23.05)
  3 Occidental College  'A'                           1:37.27    1:46.69    2  
     1) Condon, Zachary 20              2) Healy, Tim 18                  
     3) Sullivan, Benjamin 18           4) Hammon, Kenji 18               
                  26.73       57.87 (31.14)     1:23.18 (25.31)     1:46.69 (23.51)
  4 Occidental College  'B'                                NT    1:56.56  
     1) Budig, Alex 20                  2) Kimball, Riley 20              
     3) Lundgren, Bo 20                 4) Erwin, Christian 18            
                  30.79     1:03.61 (32.82)     1:31.87 (28.26)     1:56.56 (24.69)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Millet, Laura             18 CLU                       NT   11:34.83    9  
                  31.90     1:06.55 (34.65)     1:41.76 (35.21)     2:16.92 (35.16)
        2:52.21 (35.29)     3:27.38 (35.17)     4:02.50 (35.12)     4:37.76 (35.26)
        5:12.59 (34.83)     5:47.75 (35.16)     6:22.35 (34.60)     6:57.07 (34.72)
        7:31.58 (34.51)     8:06.28 (34.70)     8:41.49 (35.21)     9:16.64 (35.15)
        9:51.92 (35.28)    10:26.84 (34.92)    11:01.46 (34.62)    11:34.83 (33.37)
  2 Riddle, Emily             18 CLU                       NT   11:56.49    4  
                  31.39     1:06.10 (34.71)     1:41.53 (35.43)     2:17.09 (35.56)
        2:52.52 (35.43)     3:27.66 (35.14)     4:03.63 (35.97)     4:39.54 (35.91)
        5:15.91 (36.37)     5:52.26 (36.35)     6:29.02 (36.76)     7:05.94 (36.92)
        7:42.52 (36.58)     8:18.73 (36.21)     8:55.18 (36.45)     9:32.06 (36.88)
       10:08.60 (36.54)    10:44.79 (36.19)    11:21.17 (36.38)    11:56.49 (35.32)
  3 Vientos, Brittany         20 CLU                       NT   12:09.21    3  
                  32.06     1:07.62 (35.56)     1:44.09 (36.47)     2:20.82 (36.73)
        2:57.65 (36.83)     3:34.13 (36.48)     4:10.91 (36.78)     4:48.33 (37.42)
        5:25.14 (36.81)     6:01.97 (36.83)     6:38.94 (36.97)     7:16.04 (37.10)
        7:53.08 (37.04)     8:30.05 (36.97)     9:06.97 (36.92)     9:43.76 (36.79)
       10:20.48 (36.72)    10:56.88 (36.40)    11:33.20 (36.32)    12:09.21 (36.01)
  4 Mayer, Izzy               19 OXY                       NT   12:41.56    2  
                  34.12     1:10.33 (36.21)     1:48.16 (37.83)     2:26.51 (38.35)
        3:04.10 (37.59)     3:41.98 (37.88)     4:20.37 (38.39)     4:59.11 (38.74)
        5:37.85 (38.74)     6:16.31 (38.46)     6:54.48 (38.17)     7:33.26 (38.78)
        8:12.55 (39.29)     8:51.86 (39.31)     9:30.31 (38.45)    10:09.09 (38.78)
       10:47.44 (38.35)    11:26.16 (38.72)    12:04.14 (37.98)    12:41.56 (37.42)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butcher, Jack             19 OXY                       NT   10:44.41    9  
                  29.21     1:00.69 (31.48)     1:32.63 (31.94)     2:04.69 (32.06)
        2:36.99 (32.30)     3:09.53 (32.54)     3:41.68 (32.15)     4:13.89 (32.21)
        4:46.36 (32.47)     5:18.66 (32.30)     5:51.39 (32.73)     6:23.92 (32.53)
        6:56.07 (32.15)     7:29.23 (33.16)     8:01.86 (32.63)     8:34.26 (32.40)
        9:06.83 (32.57)     9:39.74 (32.91)    10:12.33 (32.59)    10:44.41 (32.08)
  2 Kaija, Jake               21 CLU                       NT   11:00.29    4  
                  28.98     1:00.68 (31.70)     1:32.88 (32.20)     2:05.30 (32.42)
        2:37.66 (32.36)     3:10.22 (32.56)     3:42.96 (32.74)     4:15.33 (32.37)
        4:48.24 (32.91)     5:21.50 (33.26)     5:54.84 (33.34)     6:28.35 (33.51)
        7:01.86 (33.51)     7:35.77 (33.91)     8:09.70 (33.93)     8:44.09 (34.39)
        9:18.45 (34.36)     9:52.74 (34.29)    10:26.73 (33.99)    11:00.29 (33.56)
  3 Giesbers, Greg            20 CLU                       NT   11:25.81    3  
                  29.21     1:01.65 (32.44)     1:35.63 (33.98)     2:10.31 (34.68)
        2:45.38 (35.07)     3:19.78 (34.40)     3:54.87 (35.09)     4:30.01 (35.14)
        5:04.61 (34.60)     5:39.97 (35.36)     6:14.99 (35.02)     6:49.83 (34.84)
        7:24.63 (34.80)     7:59.34 (34.71)     8:34.57 (35.23)     9:09.35 (34.78)
        9:44.04 (34.69)    10:19.09 (35.05)    10:53.09 (34.00)    11:25.81 (32.72)
  4 Shamskou, Elya            18 OXY                       NT   11:57.28    2  
                  31.55     1:05.75 (34.20)     1:41.06 (35.31)     2:16.88 (35.82)
        2:53.45 (36.57)     3:28.83 (35.38)     4:04.94 (36.11)     4:41.07 (36.13)
        5:17.67 (36.60)     5:54.32 (36.65)     6:31.29 (36.97)     7:07.64 (36.35)
        7:44.29 (36.65)     8:20.62 (36.33)     8:57.41 (36.79)     9:34.09 (36.68)
       10:10.45 (36.36)    10:46.51 (36.06)    11:22.41 (35.90)    11:57.28 (34.87)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Mallory             20 OXY                  2:04.86    2:02.03    9  
                  28.44       59.21 (30.77)     1:30.84 (31.63)     2:02.03 (31.19)
  2 Brooks, Shelby            18 CLU                       NT    2:06.90    4  
                  29.58     1:01.62 (32.04)     1:34.39 (32.77)     2:06.90 (32.51)
  3 Rios, Juliana             18 CLU                       NT    2:08.99    3  
                  30.04     1:02.68 (32.64)     1:36.07 (33.39)     2:08.99 (32.92)
  4 Sanders, Merry            20 OXY                  2:13.89    2:10.52    2  
                  31.20     1:05.57 (34.37)     1:38.40 (32.83)     2:10.52 (32.12)
  5 Riddle, Emily             18 CLU                       NT    2:11.66    1  
                  29.96     1:03.26 (33.30)     1:37.77 (34.51)     2:11.66 (33.89)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Condon, Zachary           20 OXY                  1:53.35    1:48.56    9  
                  25.18       51.96 (26.78)     1:19.83 (27.87)     1:48.56 (28.73)
  2 East, Grant               20 CLU                       NT    1:51.28    4  
                  25.16       52.89 (27.73)     1:22.35 (29.46)     1:51.28 (28.93)
  3 Liebhardt, Jordan         21 CLU                       NT    1:51.72    3  
                  26.46       54.91 (28.45)     1:23.60 (28.69)     1:51.72 (28.12)
  4 Healy, Tim                18 OXY                  1:55.00    1:52.34    2  
                  26.20       54.59 (28.39)     1:22.92 (28.33)     1:52.34 (29.42)
  5 Eckhart, Kyle             20 CLU                       NT    1:54.03    1  
                  25.89       54.26 (28.37)     1:23.73 (29.47)     1:54.03 (30.30)
  6 Naumann, Garrett          18 CLU                       NT   x1:57.53  
                  26.54       56.48 (29.94)     1:27.91 (31.43)     1:57.53 (29.62)
  7 Ross, Miner               21 OXY                  1:48.69    1:57.83  
                  26.59       57.10 (30.51)     1:27.81 (30.71)     1:57.83 (30.02)
 -- Budig, Alex               20 OXY                  2:22.18   X2:09.04  
                  27.92       59.51 (31.59)     1:34.24 (34.73)     2:09.04 (34.80)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suess, Juliet             18 OXY                    26.11      25.45    9  
  2 Ransom, Lauren            19 OXY                    25.26      25.64    4  
  3 Forsythe, Sarah           18 CLU                       NT      26.69    3  
  4 Morris, Alena             19 OXY                    25.48      27.60    2  
  5 Hubbard, Brooke           19 CLU                       NT      27.70    1  
  6 Quon, Alissa              19 CLU                       NT      29.61  
 -- Moreno, Paulina           18 OXY                    38.29     X36.04  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Quinlan            20 CLU                       NT      22.86    9  
  2 Ratkovich, Stephen        20 OXY                    21.85      22.88    4  
  3 Kennedy, William          19 CLU                       NT      23.05    3  
  4 Miller, Chase                CLU                       NT      23.34    2  
  5 Reynolds, Joe             19 OXY                    22.99      23.74    1  
  6 Berg, Tyler               18 CLU                       NT     x23.88  
  7 Coleman, Kevin            19 OXY                       NT      24.26  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chang, Caroline           18 OXY                  2:18.21    2:17.43    9  
                  30.00     1:05.72 (35.72)     1:44.44 (38.72)     2:17.43 (32.99)
  2 Miller, Kelli             18 CLU                       NT    2:18.51    4  
                  30.40     1:08.15 (37.75)     1:47.19 (39.04)     2:18.51 (31.32)
  3 Wong, Alvina              18 CLU                       NT    2:23.08    3  
                  30.44     1:08.94 (38.50)     1:49.81 (40.87)     2:23.08 (33.27)
  4 Williams, Leah               CLU                       NT    2:31.62    2  
                  32.71     1:13.07 (40.36)     1:56.11 (43.04)     2:31.62 (35.51)
  5 Damore, Sara              20 OXY                       NT    2:35.94    1  
                  32.47     1:10.94 (38.47)     1:59.77 (48.83)     2:35.94 (36.17)
  6 Yu, Stephanie             18 CLU                       NT   x2:40.04  
                  31.76     1:09.81 (38.05)     2:00.78 (50.97)     2:40.04 (39.26)
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheffer, Conrad           18 CLU                       NT    2:01.34    9  
                  25.85       57.76 (31.91)     1:32.66 (34.90)     2:01.34 (28.68)
  2 Pare', Jonnie             21 CLU                       NT    2:04.27    4  
                  25.22       56.14 (30.92)     1:35.25 (39.11)     2:04.27 (29.02)
  3 Nguyen, Anthony           18 CLU                       NT    2:09.94    3  
                  27.82     1:02.24 (34.42)     1:38.83 (36.59)     2:09.94 (31.11)
  4 Sullivan, Benjamin        18 OXY                       NT    2:15.17    2  
                  26.84     1:03.94 (37.10)     1:42.86 (38.92)     2:15.17 (32.31)
  5 Hammon, Kenji             18 OXY                       NT    2:18.18    1  
                  28.77     1:04.99 (36.22)     1:46.86 (41.87)     2:18.18 (31.32)
  6 Erwin, Christian          18 OXY                       NT    2:28.01  
                  31.72     1:06.60 (34.88)     1:52.80 (46.20)     2:28.01 (35.21)
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robson, Jessica           18 OXY                       NT     231.75    9  
  2 Sharpe, Sarah             25 OXY                   417.45     181.60    4  
  3 Price, Rachel             18 OXY                       NT     157.35    3  
 -- Patterson, Nia            18 OXY                       NT    X131.65  
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter, Drake                CLU                       NT      63.30    9  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Mallory             20 OXY                       NT    1:02.10    9  
  2 Millet, Laura             18 CLU                       NT    1:03.06    4  
  3 Morris, Alena             19 OXY                  1:00.77    1:05.30    3  
  4 Turner, Christina         19 OXY                  1:06.78    1:08.10    2  
  5 Jordan, Cortney           19 CLU                       NT    1:08.86    1  
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckhart, Kyle             20 CLU                       NT      54.86    9  
                  25.52       54.86 (29.34)                                        
  2 Sullivan, Benjamin        18 OXY                    58.70      57.33    4  
                  26.47       57.33 (30.86)                                        
  3 Healy, Tim                18 OXY                  1:00.28      58.41    3  
                  26.25       58.41 (32.16)                                        
  4 Smith, Quinlan            20 CLU                       NT      59.36    2  
                  27.00       59.36 (32.36)                                        
  5 Hill, Mason               19 CLU                       NT    1:01.30    1  
                  28.17     1:01.30 (33.13)                                        
  6 Kimball, Riley            20 OXY                    59.28    1:01.90  
                  28.47     1:01.90 (33.43)                                        
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ransom, Lauren            19 OXY                    54.90      56.09    9  
                  26.98       56.09 (29.11)                                        
  2 Corby, Leah               19 OXY                    56.87      57.69    4  
                  27.72       57.69 (29.97)                                        
  3 Forsythe, Sarah           18 CLU                       NT      57.93    3  
                  27.98       57.93 (29.95)                                        
  4 Wong, Alvina              18 CLU                       NT      59.66    2  
                  28.37       59.66 (31.29)                                        
  5 Moody, Catriona           19 CLU                       NT    1:03.11    1  
                  30.37     1:03.11 (32.74)                                        
  6 Quon, Alissa              19 CLU                       NT   x1:05.19  
                  31.14     1:05.19 (34.05)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 East, Grant               20 CLU                       NT      49.40    9  
                  23.53       49.40 (25.87)                                        
  2 Liebhardt, Jordan         21 CLU                       NT      50.93    4  
                  24.74       50.93 (26.19)                                        
  3 Ross, Miner               21 OXY                    48.19      51.41    3  
                  24.91       51.41 (26.50)                                        
  4 Kennedy, William          19 CLU                       NT      52.10    2  
                  25.27       52.10 (26.83)                                        
  5 Reynolds, Joe             19 OXY                    51.44      52.73    1  
                  25.04       52.73 (27.69)                                        
  6 Berg, Tyler               18 CLU                       NT     x55.48  
                  25.74       55.48 (29.74)                                        
  7 Lundgren, Bo              20 OXY                       NT      55.86  
                  26.97       55.86 (28.89)                                        
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Shelby            18 CLU                       NT    1:03.27    9  
                  30.34     1:03.27 (32.93)                                        
  2 Suess, Juliet             18 OXY                       NT    1:05.41    4  
                  32.42     1:05.41 (32.99)                                        
  3 Hubbard, Brooke           19 CLU                       NT    1:06.90    3  
                  32.93     1:06.90 (33.97)                                        
  4 Yu, Stephanie             18 CLU                       NT    1:09.40    2  
                  33.05     1:09.40 (36.35)                                        
  5 Coddington, Claire        20 OXY                  1:09.72    1:11.33    1  
                  34.64     1:11.33 (36.69)                                        
  6 Damore, Sara              20 OXY                  1:07.42    1:12.87  
                  35.65     1:12.87 (37.22)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pare', Jonnie             21 CLU                       NT      56.38    9  
                  27.42       56.38 (28.96)                                        
  2 Fuller, Tyler             18 CLU                       NT      59.35    4  
                  28.81       59.35 (30.54)                                        
  3 Naumann, Garrett          18 CLU                       NT    1:00.84    3  
                  29.70     1:00.84 (31.14)                                        
  4 Ratkovich, Stephen        20 OXY                    56.24    1:01.17    2  
                  29.83     1:01.17 (31.34)                                        
  5 Erwin, Christian          18 OXY                       NT    1:03.37    1  
                  30.52     1:03.37 (32.85)                                        
  6 Budig, Alex               20 OXY                  1:01.68    1:06.39  
                  32.19     1:06.39 (34.20)                                        
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rios, Juliana             18 CLU                       NT    5:41.09    9  
                  31.00     1:05.30 (34.30)     1:39.88 (34.58)     2:14.59 (34.71)
        2:49.18 (34.59)     3:23.87 (34.69)     3:58.73 (34.86)     4:33.40 (34.67)
        5:08.03 (34.63)     5:41.09 (33.06)                                        
  2 Riddle, Emily             18 CLU                       NT    5:48.16    4  
                  31.08     1:05.34 (34.26)     1:40.04 (34.70)     2:14.78 (34.74)
        2:49.89 (35.11)     3:25.25 (35.36)     4:01.21 (35.96)     4:37.03 (35.82)
        5:12.94 (35.91)     5:48.16 (35.22)                                        
  3 Sanders, Merry            20 OXY                       NT    5:49.13    3  
                  32.33     1:08.35 (36.02)     1:44.33 (35.98)     2:20.30 (35.97)
        2:55.90 (35.60)     3:30.64 (34.74)     4:06.21 (35.57)     4:41.61 (35.40)
        5:16.59 (34.98)     5:49.13 (32.54)                                        
  4 Vientos, Brittany         20 CLU                       NT    5:57.36    2  
                  31.01     1:05.98 (34.97)     1:41.45 (35.47)     2:17.48 (36.03)
        2:53.75 (36.27)     3:31.13 (37.38)     4:09.25 (38.12)     4:45.73 (36.48)
        5:22.37 (36.64)     5:57.36 (34.99)                                        
  5 Mayer, Izzy               19 OXY                  5:59.33    6:09.17    1  
                  33.68     1:09.98 (36.30)     1:46.91 (36.93)     2:23.77 (36.86)
        3:01.66 (37.89)     3:39.76 (38.10)     4:17.93 (38.17)     4:56.22 (38.29)
        5:33.08 (36.86)     6:09.17 (36.09)                                        
  6 Jordan, Cortney           19 CLU                       NT   x6:19.60  
                  34.07     1:11.89 (37.82)     1:50.25 (38.36)     2:28.81 (38.56)
        3:07.59 (38.78)     3:45.80 (38.21)     4:24.28 (38.48)     5:02.70 (38.42)
        5:41.67 (38.97)     6:19.60 (37.93)                                        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Condon, Zachary           20 OXY                       NT    5:04.06    9  
                  28.21       58.72 (30.51)     1:29.80 (31.08)     2:01.33 (31.53)
        2:32.42 (31.09)     3:03.05 (30.63)     3:33.60 (30.55)     4:04.34 (30.74)
        4:34.37 (30.03)     5:04.06 (29.69)                                        
  2 Butcher, Jack             19 OXY                       NT    5:12.95    4  
                  28.15       58.39 (30.24)     1:29.56 (31.17)     2:01.08 (31.52)
        2:32.80 (31.72)     3:04.83 (32.03)     3:36.66 (31.83)     4:08.94 (32.28)
        4:41.34 (32.40)     5:12.95 (31.61)                                        
  3 Kaija, Jake               21 CLU                       NT    5:20.35    3  
                  27.79       58.53 (30.74)     1:29.62 (31.09)     2:01.44 (31.82)
        2:33.64 (32.20)     3:06.34 (32.70)     3:39.41 (33.07)     4:13.40 (33.99)
        4:47.39 (33.99)     5:20.35 (32.96)                                        
  4 Giesbers, Greg            20 CLU                       NT    5:32.09    2  
                  28.94     1:01.32 (32.38)     1:35.12 (33.80)     2:08.66 (33.54)
        2:42.46 (33.80)     3:16.25 (33.79)     3:50.97 (34.72)     4:25.41 (34.44)
        4:59.45 (34.04)     5:32.09 (32.64)                                        
  5 Shamskou, Elya            18 OXY                       NT    5:53.30    1  
                  31.94     1:07.47 (35.53)     1:43.73 (36.26)     2:20.18 (36.45)
        2:56.48 (36.30)     3:32.81 (36.33)     4:08.81 (36.00)     4:44.65 (35.84)
        5:19.64 (34.99)     5:53.30 (33.66)                                        
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robson, Jessica           18 OXY                       NT     233.60    9  
  2 Sharpe, Sarah             25 OXY                   405.75     224.65    4  
  3 Price, Rachel             18 OXY                       NT     181.00    3  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter, Drake                CLU                       NT     156.05    9  
  2 Dybas, Richard            20 OXY                       NT      97.25    4  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Kelli             18 CLU                       NT    1:11.12    9  
                  34.28     1:11.12 (36.84)                                        
  2 Chang, Caroline           18 OXY                  1:11.37    1:11.50    4  
                  33.86     1:11.50 (37.64)                                        
  3 Moody, Catriona           19 CLU                       NT    1:14.85    3  
                  36.14     1:14.85 (38.71)                                        
  4 Williams, Leah               CLU                       NT    1:16.48    2  
                  36.14     1:16.48 (40.34)                                        
  5 Corby, Leah               19 OXY                       NT    1:21.11    1  
                  38.40     1:21.11 (42.71)                                        
  6 Mayer, Izzy               19 OXY                  1:19.98    1:25.68  
                  40.54     1:25.68 (45.14)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheffer, Conrad           18 CLU                       NT    1:03.19    9  
                  29.69     1:03.07 (33.38)      1:03.19 (0.12)                    
  2 Nguyen, Anthony           18 CLU                       NT    1:05.94    4  
                  30.54     1:06.04 (35.50)         1:05.94 ( )                    
  3 Coleman, Kevin            19 OXY                       NT    1:12.56    3  
                  33.70     1:12.56 (38.86)         1:12.56 ( )                    
  4 Hammon, Kenji             18 OXY                       NT    1:15.46    2  
                  35.72     1:15.46 (39.74)         1:15.46 ( )                    
 -- Giesbers, Greg            20 CLU                       NT        XDQ  
                  33.05     1:11.08 (38.03)           DQ (0.11)                    
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Occidental College  'A'                           1:41.30    1:46.20   11  
     1) Coddington, Claire 20           2) Suess, Juliet 18               
     3) Ransom, Lauren 19               4) Morris, Alena 19               
                  26.58       53.05 (26.47)     1:19.03 (25.98)     1:46.20 (27.17)
  2 Occidental College  'B'                                NT    1:55.73    3  
     1) Sharpe, Sarah 25                2) Turner, Christina 19           
     3) Damore, Sara 20                 4) Sanders, Merry 20              
                  32.76     1:00.39 (27.63)     1:29.32 (28.93)     1:55.73 (26.41)
  3 California Lutheran University  'A'                    NT    1:56.31    2  
     1) Quon, Alissa 19                 2) Vientos, Brittany 20           
     3) Yu, Stephanie 18                4) Williams, Leah                 
                  29.44       59.04 (29.60)     1:27.86 (28.82)     1:56.31 (28.45)
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 California Lutheran University  'A'                    NT    1:30.67   11  
     1) Kennedy, William 19             2) Liebhardt, Jordan 21           
     3) Sheffer, Conrad 18              4) Rye, Jon 21                    
                  23.20       46.12 (22.92)     1:08.48 (22.36)     1:30.67 (22.19)
  2 Occidental College  'A'                           1:26.16    1:32.48    3  
     1) Ross, Miner 21                  2) Coleman, Kevin 19              
     3) Reynolds, Joe 19                4) Ratkovich, Stephen 20          
                  23.44       46.73 (23.29)     1:10.28 (23.55)     1:32.48 (22.20)
  3 California Lutheran University  'B'                    NT    1:37.33    2  
     1) Fuller, Tyler 18                2) Kaija, Jake 21                 
     3) Naumann, Garrett 18             4) Hill, Mason 19                 
                  24.16       48.07 (23.91)     1:12.00 (23.93)     1:37.33 (25.33)
  4 Occidental College  'B'                                NT    1:42.79  
     1) Lundgren, Bo 20                 2) Butcher, Jack 19               
     3) Kimball, Riley 20               4) Shamskou, Elya 18              
                  25.24       50.34 (25.10)     1:15.45 (25.11)     1:42.79 (27.34)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Occidental College                  128   2. California Lutheran University      106
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. California Lutheran University      151   2. Occidental College                   72